Vaata, millised on hetkel kehtivad koroonaviiruse piirangud Eestis

Piirangute vastane meeleavaldus Toompeal. Ekraanitõmmis Convoy Estonia kompilatsioonist 03.02.2022.
Piirangute vastane meeleavaldus Toompeal. Ekraanitõmmis Convoy Estonia kompilatsioonist 03.02.2022.

26. veebruari seisuga kehtivad Eesti Vabariigis mitmed koroonaviiruse piirangud, millede osade mitte jälgimine on karistatav väärteokorras.  Hetkel kehtivad järgmised koroonaviiruse piirangud.

Maskikohustus

Kõikides avalikes kasutustes olevates siseruumides peavad kandma kõik 12-aastased ja vanemad maski. Näiteks: poed, kinod, teatrid jne. Maski ei tohi asendada suu ja nina katmisega salli, krae, visiiri või muu taolisega.

COVID-tõend ehk koroonapass

Meelelahutusasutustes (baarides, pubides, kinodes, laste mängutubades jne.) ja siseruumides toimuvatel üritustel (s.h. spordisaalides, treenimisel jms.) tuleb esitada covid-tõend ehk kehtiv koroonapass, kas vaktsineerituse või läbipõdemise kohta ning seda koos isikut tõendava dokumendiga.

Alates 14. veebruarist covid-tõendit ehk koroonapassi ei nõuta alaealistelt. Samuti noored vanuses kuni 18 (kaas arvatud) ja 2021/2022 õppeaastal 19-aastaseks saavad üldharidus – või kutsekooli õppurid ei pea esitama covid-tõendit, küll aga korraldajal on õigus küsida isikut tõendavat dokumenti.

Hetke seisuga muudel juhtudel kaotatakse koroonapassi nõue alles siis, kui viimase 10 päeva jooksul lisandub ööpäeval keskmiselt 25 või vähem inimest, kes vajavad haiglaravi sümptomaatiliselt COVID-19 tõttu.

Karantiin ja eneseisolatsioon

Kõik, kellel on diagnoositud COVID-19, peavad jääva 10-oks päevaks karantiini. Samuti tuleb jääda 7-päevaks eneseisolatsiooni kõik COVID-19 haigega lähikontaktsed v.a. juhul kui lähikontaktsel on kehtiv koroonapass (vaktsineeritud või läbi põdenud) või lähikontakte on kuni 18-aastane (kaasa arvatud) või 2021/2022 õppeaastal 19-aastaseks saavad lapsed ja noored, kellel puuduvad haigustunnused.

Kellaajad ja osalejate piirangud

Sisetingimustes võib osaleda kuni 1000 inimest ja välitingimustes kuni 2000 inimest, aga seda juhul kui korraldaja tagab kõigi osalejate nakkusohutuse kontrolli (koroonapassiga). Lisaks kõik avalikes siseruumides olevad üritused ja tegevused peavad lõppema hiljemalt kell 23:00 ja võivad alustada taaskord kell 06.00. Näiteks kinod, pubid, ööklubid, spordivõistlused jne.

You may also like...